das Teaching-Wiki
  in Deutsch: Deutsche Version
 
Cieszę się, że tutaj trafiłeś. Jest to witryna wspomagająca organizację zajęć dydaktycznych prowadzonych przeze mnie w Katedrze Germanistyki na UKW w Bydgoszczy.
 
Większa część tego serwisu została zaprojektowana z myślą o studentach uczęszczających na moje seminaria i ćwiczenia. Od 2004 roku staram się udoskonalać ofertę dydaktyczną, preferując konstruktywistyczne metody prowadzenia zajęć (zob. zamieszczone obok slajdy prezentujące koncepcję blended-learning oraz ten serwis).
 
Ponieważ moje zainteresowania związane są z (teoretycznym) językoznawstwem oraz (praktycznym) tłumaczeniem tekstów, będę tu zamieszczał wybrane publikacje z tych dziedzin. Proponuję to i owo na początek.
 
Ponadto jest tu trochę ciekawostek na temat niemieckich frazeologizmów — można sobie nie tylko poczytać, ale nawet pozgadywać.
 
 
Jeśli powyższa prezentacja nie wyświetla się w Twojej przeglądarce, możesz pobrać ją tutaj w formacie PDF (Acrobat Reader jest tutaj :)
pobierz plik »  download  Prezentacja

Dla zainteresowanych nauczaniem hybrydowym polecam również artykuł:
pobierz plik »   www.jasinski.ukw.edu.pl   Realizacja modelu nauczania hybrydowego na przykładzie platformy b-learningowej dla studentów filologii germańskiej
w: Bekasiński, Jan; Szeluga, Adam (red.) Glottodydaktyczne implikacje we współczesnych badaniach germanistycznych, Wydawnictwo PWSZ we Włocławku, Włocławek 2006, s. 211-221 (ISBN 978-83-60607-03-9)